Skip to content

Kolejna fala zmian w Zagłębiu

Już od początku 2009 w sosnowieckiej drużynie Zagłębie sporo zmian. Z drużyną żegnają się dotychczasowi zawodnicy: Paweł Cygnar (wypożyczenie), Rafał Bałecki, oraz drugi trener Gerard Juszczak. W klubie pojawili się nowi zawodnicy: Grzegorz Dorobek i Michał Wróbel. Obaj zawodnicy do tej pory reprezentowali Gain Królewską Wolę. Do klubu wstąpił również Tomasz Balul.

Gerard Jaszczuk, dotychczasowy drugi trener, stracił swoją posadę. Juszczak pełnił funkcję pierwszego trenera już podczas obecności Copjaka, gdyż ten drugi nie posiadał odnowionego certyfikatu upoważniającego go do pracy jako szkoleniowiec. Funkcje Jaszczuka, jak również rolę trenera bramkarzy, objął Grzegorz Kurdziel.

Paweł Cygnar został wypożyczony do Resovii. Ten pomocnik w drużynie Zagłębia będzie wspomagał rzeszowski zespół w awansie do II ligi. Resovia to obecnie lider rozgrywek III ligi grupy 4.
Klub opuścił także Rafał Bałecki, który nie otrzymał przedłużonego kontraktu. Napastnik ten pojawił się w Sosnowcu wprost z Jagiellonii Białystok. Nie spełnił jednak pokładanych w nim nadziei. podczas 22 ligowych spotkań strzelił zaledwie 2 bramki. Z klubem pożegnał się Rafał Bałecki, z którym nie przedłużono kontraktu. Napastnik przyszedł do Sosnowca z Jagiellonii Białystok, jednak nie spełniał pokładanych w nim nadziei. W 22 ligowych spotkaniach strzelił zaledwie cztery bramki.

Dwóch zawodników: Rafał Pietrzak oraz Dariusz Bernaś ponownie wyjechali do Holandii. Pobyt młodych zawodników z sosnowieckiego klubu trwać będzie do 17 stycznia, jednak tym razem sam pobyt nie będzie skupiał się wyłącznie wokół treningów. Obaj zawodnicy wezmą udział w turnieju organizowanym przez Feyenoord. Jeśli zaprezentują się z najlepszej strony mają szansę na zasilenie szeregów klubu.

Trener Sosnowca nie mówi na razie o dodatkowych wzmocnieniach zespołu. Jest kilka transferów, ale w obie strony. Oczekujemy wyjaśnienia sprawy odejścia Arkadiusza Kłody. Jak na razie jest on naszym zawodnikiem. W przypadku jego odejścia konieczne będzie jednak znalezienie osoby na jego miejsce – opowiada Jerzy Jula.

W dniu dzisiejszym kontrakty podpisali nowi zawodnicy, którzy do tej pory grali w Gawinie Królewska Wola. Pierwszym z nich jest Grzegorz Dorobek, 26-letni pomocnik i wychowanek Śląska Wrocław. W rundzie jesiennej rozegrał on dziewiętnaście spotkań, podczas których strzelił jedną bramkę. Jego umowa obowiązywać będzie do czerwca 2010 roku. Drugi kontakt podpisano z Michałem Wróblem, równolatkiem Dorobka.W ubiegłym sezonie zagrał w 12 spotkaniach, jest wychowaniem Arki Nowa Sól. Jego kontrakt również potrwa do czerwca 2010. Wieczorem kontrakt z klubem podpisał również Tomasz Balul, wychowanek Ruchu Chorzów. Miał on okazję rozgrywać 19 spotkań w ubiegłej rundzie. Jego kontrakt będzie trwał rok, w przeciwieństwie do kontraktów nowych kolegów.

Wszyscy zastanawiają się, czy tak duża ilość zawodników Gawinu w Sosnowcu to dobry pomysł. Z pewnością nie jest to koniec wzmocnień. W kolejności czeka na wzmocnienie również ofensywa. brak na razie konkretów w tym temacie.
Czy robienie kolonii Gawinu w Sosnowcu to dobry pomysł? Zapewne te transfery to nie koniec wzmocnień, jednak teraz przyjdzie kolej na zwiększenie siły ofensywy. Konkretów jednak jak na razie brakuje.