Skip to content

Zagłębie Sosnowiec przeprowadziło wewnętrzny sparing zawodników w Katowicach Szopienicach. Celem było testowanie kolejnych zawodników – wkrótce pojawią się pierwsze informacje odnośnie ich pozyskania.

Drużyny zostały podzielone na dwa składy przez trenera, Miroslava Copjaka. Oba zespoły rozegrały dwie połowy. W składach można było podziwiać kilku nowych zawodników, n.in. Artura Darejczyka z Gawinu Królewskiej Woli oraz Marka Żebrowskiego z LKS Łąka.

Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze – wielokrotnie można było oglądać ciekawe rozegrania oraz akcje w wykonaniu młodych piłkarzy. Ostatecznie z wynikiem 2-0 wygrała drużyna Pavola Hustavy, a pomarańczowe trykoty tego zespołu nosili: Żebrowski, Smolec, Marek, Gad, Derejczyk, Wolny, Szatan (Bernaś), Błażejewski, Gałuszka, Hustava, Myśliwy (Niedzielski).

Drużyna przeciwna wystąpiła w składzie:
Franke, Smółka, Madej, Strojek, Ryndak, Gnyla, Cygnar, Skórski, Pajączkowski, Gmaj, Nowak.

Po udanym spotkaniu trener Copjak nie szczędził dobrych słów pod adresem zawodników: -Pomimo, iż z częścią zawodników się pożegnamy, jest wśród nich kilka osób, z którymi rozpoczniemy rozmowy. Z pewnością już teraz wybrać mogę kilku z nich. Pamiętam, iż kiedy przychodziłem po 8 kolejce niestety nie miałem takich możliwości. Z pewnością teraz czeka nas wiele zmian w składzie – zapewniał trener.

Było to także kolejne spotkanie, podczas które z jak najlepszej strony pokazał się strzelec Pavol Hustava, autor obu bramek. To właśnie on najprawdopodobniej zostanie w drużynie Zagłębia. Trener Copjak chwalił także Artura Derejczyka oraz Łukasza Gada. Jak sam mówi: – Z pewnością będziemy z nimi w stałym kontakcie.

Są, niestety, i smutne wiadomości: z drużyny odchodzi Rafał Franke. Rywalem Maćka Gostomskiego na bramce będzie Tomasz Libera, który był już testowany przez Zagłębie na dwóch poprzednich sparingach. To właśnie jego trener stara się także pozyskać. ?Na celowniku? Copjaka znalazł się również David Gill, który wykazał się podczas spotkania z GKS-em Tychy.