Skip to content

Pierwszy trening Zagłębia pod wodzą Kudyby

Dopiero w dniu dzisiejszym piłkarze sosnowieckiego klubu przystąpili do treningów. Na wcześniejszej konferencji prasowej nowy trener Zagłębia Janusz Kudyba przedstawił swój plan na najbliższy sezon oraz wizję swojej drużyny.

Trener Kudyba skupiał się przede wszystkim na pochwale klubu. Jego decyzja o pracy z Zagłębiem podyktowana została bardzo dobrą atmosferą oraz doskonałymi warunkami pracy. – Podpisałem półtoraroczną umowę i pragniemy w tym czasie awansować do I ligi. Widzę na to realne szanse – opowiada Kudyba, który w zeszłym roku był także szkoleniowcem Reprezentacji Amatorów Bułgarii, z którą zdobył Mistrzostwo Europy.

Wśród osób, które zaimponowały w drużynie nowemu trenerowi, znalazł się przebywający obecnie w Holandii Rafał Pietrzak. – Chłopak z rocznika 92 jest już w drugiej lidze. To rzadko spotykany obrazek – zaznaczał szkoleniowiec. Jak sam wspomina, woli on prace z młodzieżą. W samym klubie wszyscy mają nadzieję, iż Pietrzak rundę wiosenną spędzi w Sosnowcu. Na pytania, czy obawia się przejścia do klubu, o którym mówiło się, iż jest na krawędzi, trener odpowiedział: Bałbym się, gdybym w tej branży pracował, rok czy dwa lata. Ale pracuję znacznie dłużej i znam jej realia. Nie przeraża mnie ta wizja – zapewniał.

Kadra drużyny ma liczyć nie więcej niż 23 zawodników. Oznacza to, iż w porównaniu do poprzednich rund w zespole będzie o około pięciu zawodników mniej. Co ciekawe, do klubu przymierzani są kolejni piłkarze. Trener zapewnia, iż wychowankowie Gawinu nie będą uprzywilejowani Dzięki ich obecności znacznie szybciej uda się wdrożyć zmiany, które chciałbym widzieć w Zagłębiu – mówił.

Do drużyny z Sosnowca nie przejdzie już żaden z napastników Królewskiej Woli, którzy jak do tej pory strzelali dużą ilość bramek. Gdybym miał możliwość, pewnie sprowadziłbym bramkarza (Adrian Masarczyk), jednak rozmowy w tej sprawie trwają. Jeśli Maciek Gostyniak pozostanie w drużynie (Alegia chce wypożyczyć piłkarza do Danii), będą oni doskonałą konkurencją dla siebie – komentuje trener. Trener, jak sam mówi, będzie stawiał na ofensywę, co jednak nie znaczy, że drużyna będzie grała ultra-ofensywnie. -W drużynie nie ma równowagi pomiędzy defensywą, a atakiem. Trzeba to naprawić. Treningi w Zagłębiu właśnie się rozpoczęły. Skróciliśmy okres przygotowawczy, gdyż według mojej opinii nie potrzeba nam więcej niż 8 tygodni. Najprawdopodobniej jeszcze w lutym zawodnicy udadzą się, jak co roku, na obóz do Dzierżanowa.

Podczas pierwszego treningu trenowało 20 zawodników. Wraz z nimi trenował Arkadiusz Kłoda, który najprawdopodobniej opuści Sosnowiec na rzecz drużyny z Lublina. W podobnej sytuacji jest Adrian Marek – również o niego dopytywano się w Lublinie. W miejsce Kłody jest już zastępca – według trenera nie będzie on odbiegał umiejętnościami od swojego poprzednika. Wśród trenujących nie zabrakło Rafała Berlińskiego, którego odejście również jest rozważane. Na boisku pojawiło się czterech nowych zawodników sosnowieckiego klubu: Michał Wróbel, Tomasz Balul, Grzegorz Dorobek oraz Pavol Hustava. Podpisał oni dzisiaj kontrakt opiewający na 2,5 roku. Wcześniej piłkarz ten był testowany przez GKS Jastrzębie. Na murawie zabrakło Macieja Gostomskiego oraz Krzysztofa Myśliwego.