Skip to content

Prace remontowe na wiadukcie

21 marca wiadukt przy ul. Gen. Hubala-Dobrzańskiego będzie przebudowywany, co wiąże się z konkretnymi utrudnieniami na drodze. Kierowcy muszą przygotować się na reorganizację ruchu, które obejmie także miejską komunikację. Chętni pasażerowie będą mogli skorzystać z nowej linii autobusowej 34 bis. Prace remontowe mają trwać do 15 listopada.

W wyniku prac budowlanych wiadukt zostanie całkowicie wyeliminowany z ruchu drogowego. Kierowcy będą musieli skorzystać z wyznaczonych objazdów. W przypadku samochodów osobowych będzie to ulica 11 Listopada, Rydza Śmigłego, Lenartowicza, Wiejska i Łukasiewicza. Objazd dotyczący samochodów ciężarowych będzie przebiegał podobną trasą, z tymże po ulicy Lenartowicza zostanie przekierowany na Szenwalda, Główną, Armii Krajowej oraz Maczkowską. Piesi będą mogli bez obaw poruszać się wzdłuż wiaduktu, tak samo jak komunikacja tramwajowa. Komplikacje dotyczą jednak linii autobusowych. Na czas trwania remontu autobusy linii 34 będą kierować się z ulicy Zaruskiego na trasę ulicy Rydza-Śmigłego, aleję Paderewskiego, Lenartowicza, Wiejską, kończąc objazd na ulicy Łukasiewicza, która łączy się z Wileńską. Objazd dotyczy także linii 221 i 221 bis, które przebiegają analogicznie do powyższego objazdu, kierując się od ulicy Braci Mieroszewskich.

Z pewnością niemałym utrudnieniem może okazać się wyłączenie z wymienionych linii następujących przystanków: ?Zagórze Droga do Klimontowa?, ?Klimontów Fińskie Domki?, ?Klimontów Kopalnia?, ?Porąbka Szkoła? i ?Porąbka Dworzec PKP?. Przystanki zostaną przeniesione na trasy objazdowe.

Aby ułatwić mieszkańcom poruszanie się, przez okres trwania prac remontowych będzie można skorzystać z dodatkowej linii autobusowej 34 bis, dzięki której będzie można dojechać do Klimontowa. Pasażerowie będą mogli przesiąść się na 34 bis z takich linii, jak 34, 221, 221 bis i 260.