Skip to content

Show na europejską skalę w Sosnowcu

Branża muzyczna będzie miała okazję do zaprezentowania się na Music Show w Expo Silesia, czyniąc je targami na najwyższym poziomie.

Grzegorz Winczewski, który jest prezesem BM Productions, pełniącego rolę współorganizatora imprezy, przekonuje, że ?Music Show będzie pierwszą tego typu imprezą targową nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie Środkowej. Na wzór największych imprez na świecie, organizowanych w takich miastach jak Frankfurt czy Londyn, będzie połączeniem trzydniowego święta szeroko pojętej muzyki i branży z nią związanej?.

Do udziału w panelu dyskusyjnym ?Czy Polska jest skazana na muzyczny kicz?? zaproszono między innymi Roberta Leszczyńskiego, Jerzego Owsiaka i Zbigniewa Hołdysa. Rozpoczynającą się 14 maja imprezę uświetni występ znanej na całym świecie Urszuli Dudziak oraz zespołu Metro.

Dla szerszej publiczności gratką jest dopiero drugi dzień targów. Będzie wtedy okazja zobaczyć stoiska firm fonograficznych, producentów instrumentów muzycznych oraz firm zajmujących się sprzętami nagłośniającymi oraz wyposażeniem sceny.

Również drugiego dnia będzie można pobawić się na drugiej edycji Festiwalu Muzyki Klubowej Exploris 2009. Do pobicia jest zeszłoroczny wynik, kiedy udział w nim wzięło 11 tysięcy widzów, których rozgrzewali didżeje z Polski, Niemiec i Tajlandii. Na tegorocznej imprezie za oprawę muzyczną będzie odpowiadać między innymi Defrikz, Raven Moonshae, Adam De Great. Dodatkową atrakcją jest fakt, że całość zostanie wzbogacona o prezentacje holograficzne.

Trzeciego, ostatniego dnia targów będzie miała miejsce wystawa Audio Tuning. Z pewnością przyciągnie wielu miłośników motoryzacji, którzy będą mieli sposobność wzięcia udziału w konkursie na najlepszy samochodowy sprzęt nagłośniający.