Skip to content

Sukces targów motoryzacyjnych w Sosnowcu

Najwspanialsze i najdroższe modele samochodów tym razem nie będą dostępne w Katowicach, ponieważ Auto Moto Show zmienia swoją lokalizację. Ze względu na za małą ilość wolnej przestrzeni w Spodku, ta prestiżowa impreza motoryzacyjna odbędzie się w Expo Silesia w Sosnowcu.

Wszyscy amatorzy motoryzacji muszą przygotować się na zmianę lokalizacji najważniejszej imprezy motoryzacyjnej. Auto Moto Show będą organizowane w Expo Silesia Sosnowcu, przenosząc się ze Spodka. Warto nadmienić, że impreza cieszy się naprawdę sporym zainteresowaniem, czego dowodem jest liczba zwiedzających sięgająca nawet do 37 tysięcy rocznie. W obliczu takiego powodzenia, organizator zdecydował o zmianie lokalizacji.

Według oficjalnych informacji decyzja o zmianie lokalizacji jest podyktowana remontem Spodka. W rzeczywistości jednak jego wnętrze zostałoby wykończone przed rozpoczęciem imprezy, o czym przekonuje dyrektor MOSiR-u, Stanisław Wąsala. Przyjmuje się, że prawdopodobnie właściciel Expo Silesia jest w stanie zapewnić organizatorom omawianej imprezy znacznie korzystniejsze warunki, szczególnie pod względem finansowym. Jednocześnie dyrektor uważa, że w momencie wybudowania Międzynarodowego Centrum Kongresowego, Auto Moto Show znów będzie organizowane w Spodku. Jest on przekonany, że właśnie ta lokalizacja bezpośrednio przyczynia się do wysokiej frekwencji podczas imprezy.

Warto także wziąć pod uwagę wypowiedź Wojciecha Majewskiego, który jest właścicielem firmy organizującej Auto Moto Show. Podkreśla on, że Spodek ma dla niego szczególne znaczenie, jednakże obecnie ta lokalizacja jest po prostu za ciasna. Zaznacza, że już w poprzednich edycjach imprezy był problem z wolną przestrzenią, co zakończyło się niefortunnym podziałem na stanowiska w lepszej i gorszej części hali. Organizatorom zależało na uniknięciu nieprzyjemnych sytuacji, stąd decyzja o przeniesieniu Auto Moto Show.

Wojciech Majewski uważa, że w tym roku targi będą cieszyć się nieco mniejszą frekwencją, co może być spowodowane trudnościami z dojazdem. Należy bowiem zauważyć, że Spodek znajduje się w pobliżu stacji kolejowej. Sosnowiec oferuje jednak większą powierzchnię wystawienniczą, co jest kluczowe dla organizatora. W przyszłości omawiane targi mają stać się największą imprezą motoryzacyjną w tej części Europy.