Skip to content

Sparingowo w Zagłębiu

Dzisiejszy dzień był pełen emocji piłkarskich: wiele zespołów z Zagłębia rozegrało spotkania sparingowe. AKS Niwka, Zagłębiak Dąbrowa Górnicza, Czarni Sosnowiec, a także Sarmacja Będzin – te drużyny zapewniły wiele emocji i grad bramek.

Każde spotkanie obfitowało w wiele bramek i ciekawych sytuacji. Będzinski OSIR spotkanie rozegrał Zagłębiak Dąbrowa Górnicza. Zespół ten, lider IV ligi, podejmował Górnika Piaski, który znajduje się o klasę niżej. Pomimo znaczącej przewagi dąbrowiaków spotkanie zakończyło się remisem 3-3. Podczas spotkania testowano Artura Działacha, który jest zawodnikiem Ruchu Radzionków, na jesieni grał również w kolorach Orła Nakło Śląskie. Jeszcze tydzień będzie on uczestniczył w treningach. Trener Dąbrowiaków: – Zmarnowanych zostało wiele dobrych okazji. Sam klub nie ma możliwości na wielkie, transferowe zmiany. Artur Nowak spodobał się w Zagłębiu Sosnowiec, istnieje więc prawdopodobieństwo, iż nie da się przedłużyć wypożyczenia tego zawodnika z AKS Niwka.

Zagłębia Dąbrowa Górnicza – Gónik Piaski 3-3 (1-1)
Bramki dla Zagłębiaka strzelali: Działach, Worna, Mitera

Spotkanie Sarmacji Będzien i Orła Babienica-Psary również zakończyło się remisem. Sarmacja rozpoczęła to spotkanie od ataku i bardzo szybko zdobyła dwubramkowe prowadzenie. Adam Biała dał popis swoich umiejętności i strzelił wspaniałą bramkę z rzutu wolnego. Goście zdobyli bramkę kontaktową w 40 minucie. Druga połowa była również korzystna dla Sarmacji – strzelono kolejne dwie bramki. Prowadzenie 3-1 oraz 4-2 nie dało podopiecznym Artura Szymkowskiego zwycięstwa. Mecz zakończył się wynikiem 4-4. Jedynym nowym nabytkiem w drużynie Będzina był młody zawodnik GKS-u Katowice, Piotr Ślusarczyk, jednak istnieje przekonanie, iż był to ostatni występ tego zawodnika w barwach Będzina. Doskonałą formę przed sezonem prezentuje za to Adam Bała, który w kolejnym spotkaniu zdobył dla swojej drużyny dwie bramki. Trener liczy na to, iż zostanie on w Sarmacji.

Sarmacja Będzin – Orzeł Psary-Babienica 4-4 (2-1)

Bramki dla Sarmacji: Bała (2x), Chudy, Zapart.
Zespół Czarnych Sosnowiec wygrał swoje spotkanie – ich rywalem była Przemsza Okradzionów. Piotr Boguszewki, trener zespołu, dał odpocząć części zawodników i podzielił drużynę na dwa składy. W drugiej połowie na murawie pojawił się golkiper Czarnych Tomasz Przybyś. Strzelił on jedną bramkę. W dniu jutrzejszym zagrają sparingi z renomowanym przeciwnikiem, którym bez wątpienia jest drużyna Sandecji Nowy Sącz. Przeciwnik klubu z Sosnowca wygrał kilka dni temu spotkanie z Polonią bytom, która występuje w Ekstraklasie. Zremisowali oni również z GKS_em Tychy 2-2. Spotkanie odbędzie się o godzinie 13 w Skotnikach.

Czarni Sosnowiec – Przemsza Okradzionów 6-3
Bramki dla Czarnych: Cichoń (3x), Rutkowski, Przybyś, Laprus.

Podobny wymiar wygranej osiągnęła drużyna AKS Niwka. Klub ten, występujący w V lidze, podejmował FC Katowice, należący do A kasy. AKS zdecydowanie wiódł prym na boisku. Na murawie pojawił się nawet trener drużyny Dariusz Wrona. – Już rok nie grałem na dużym boisku, ale było dobrze ? powiedział. Doprowadził on nawet do dwóch dogodnych sytuacji bramkowych. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2-0. W drugiej połowie katowicka drużyna nie miała zbyt wiele okazji do strzelenia bramki. Kiedy AKS prowadził 6-1 na boisku znowu zjawił się Dariusz Wrona. Wtedy też nastąpiło spore rozluźnienie w drużynie sosnowieckiego klubu. Była to dobra okazja dla FC Katowic aby strzelić jeszcze dwie bramki. – Jak dla mnie było 6-1. Wprowadziliśmy kilka zmian z powodu jutrzejszego meczy w Siewierzu. jest pełna mobilizacja przed niedzielą – zapewniał trener. Zdecydowanie dobrą informacją jest dobra kondycja Mariusza Korepta. W dniu jutrzejszym w Siewierzu odbędą się ostatnie eliminacje do Halowego Turnieju im. Włodzimierza Mazura. Drużyna AKS-u jest jednym z faworytów.

FC Katowice – AKS Niwka Sosnowiec 3-6 (0-2)
Bramki dla AKS-u: Kozibąk, Szlufcik (2x), Ludiwczak, Korepta i samobójcza.