Skip to content

Po raz kolejny w naszym mieście doszło do wypadku na liniach kolejowych. Do wypadku doszło w poniedziałek przez co ponad pół dnia ruch szynowy w tej okolicy został zablokowany.

Do zdarzenia doszło około godziny 13. Tramwaj jadący łukiem z niewielką prędkością wypadł ze swojego toru jazdy. W wypadku nie ucierpiały osoby, ale niestety wagony wjechały na przeciwny tor ruchu przez co nastąpiła blokada ruchu na kilka godzin.

Przyczyną jak mówią pracownicy są najczęściej tory kolejowe, które pod wpływem dużych upałów ulegają rozszerzaniu przez co poruszanie się po nich stanowi zagrożenie. Jest to o tyle dziwne, że w tym miejscu do wypadku dochodzi już po raz kolejny – nie jest to pierwszy tego typu incydent. Wiele osób mówi o zwyczajnym pechu.

Motorniczy mają z tym problem, ale niestety wina leży po środku. Jak wiadomo stan torów w Sosnowcu nie jest zbyt najlepszy, ale póki co nie ma funduszy by sobie z tym poradzić. Na pewno przyjdzie w końcu taki moment lub taki wypadek, po którym pieniądze już będą musiały się znaleźć – pytanie jest tylko takie, dlaczego nie można działać już teraz?