gazetasosnowiec.pl

gazetasosnowiec.pl – dom, biznes, zdrowie

Biustonosze dla małych biustów
Porady

Biustonosze dla małych biustów – jakie modele wybrać?

W obecnych czasach mały biust nie jest już powodem kompleksów. Zaobserwować możemy odwrotny trend, bowiem coraz częściej doceniane są atuty biustu o niewielkich rozmiarach. Jaki model biustonosza warto wybrać, aby podkreślić naturalne piękno małych piersi?

Mały biust — duże możliwości

Kobiety cieszące się małym biustem mają mniejszy problem z dopasowaniem odpowiedniej bielizny i w przeciwieństwie do kobiet posiadających duże piersi mogą postawić na wygodę i wybrać modele biustonoszy posiadające cienkie ramiączka oraz nieposiadające fiszbin i dodatkowych usztywnień. Przykładem takiego modelu jest braletka lub bustier, czyli biustonosz bez fiszbin w formie topu, który doskonale podtrzymuje małe piersi i jest niezwykle wygodny podczas codziennego użytkowania. Bardzo zmysłowym i wygodnym rozwiązaniem są również miękkie biustonosze koronkowe. 

Biustonosze podkreślające naturalny kształt piersi

Panie, które pragną podkreślić naturalne piękno małych piersi, mogą zdecydować się na modele, takie jak balkonetka lub spacer. Czym one się charakteryzują? Balkonetka to rodzaj biustonosza charakteryzujący się obniżonym dekoltem oraz stosunkowo mocno otwartymi miseczkami. Ramiączka rozstawione są szeroko. Dzięki temu uzyskujemy wrażenie uniesienia klatki piersiowej i delikatnego zwiększenia objętości piersi. Balkonetki doskonale sprawdzą się jako bielizna stosowana pod obcisłe i dopasowane sukienki. Biustonosze typu spacer posiadają masywną i zamkniętą miseczkę. Wiele kobiet docenia komfort użytkowania tego modelu, ponieważ doskonale podtrzymuje on i modeluje piersi bez zwiększania ich objętości. 

Czy warto zainwestować w push-up?

Bielizna push-up zadebiutowała w połowie lat 90. i do dziś cieszy się niesłabnącą sławą. Początkowo stanowiła ratunek dla pań, których natura nie obdarzyła obfitym biustem. Wraz ze zmieniającym się kanonem piękna, dziś nie jest kołem ratunkowym, a świadomym wyborem kobiet, które chcą nie tylko dodać dodatkowej objętości swoim piersiom, ale także je wymodelować i nadać im wyjątkowego, krągłego kształtu. Jest to również doskonała opcja dla kobiet, zmagających się z problemem dużej asymetrii piersi. Modele push-up charakteryzują się obecnością dodatkowego wypełnienia w miseczce. Wypełnienie to może być wszyte na stałe lub stanowić element możliwy do wyjęcia. Wybierając modele push-up, należy zwrócić uwagę, aby uzyskany efekt był możliwie jak najbardziej naturalny. Za mocne zwiększenie objętości może przynieść efekt karykaturalny. Dobrej jakości biustonosze push-up, które zwiększają objętość biustu przy zachowaniu jego naturalnego kształtu, dostępne są w sklepie conteshop.pl.