gazetasosnowiec.pl

gazetasosnowiec.pl – dom, biznes, zdrowie

rynek magazynowy
Lifestyle

Co wyróżnia rynek magazynowy w Sosnowcu?

Największe miasto Zagłębia Dąbrowskiego to ważny punkt na magazynowej mapie Śląska i całej Polski. Ze względu na przemysłowy charakter i wielkość miasta oraz jego dobre skomunikowanie z innymi regionami kraju jest ono doskonałym punktem do budowy nowoczesnych obiektów magazynowych i przemysłowych na wynajem. W mieście i jego okolicach funkcjonuje kilka dużych parków magazynowych, a kolejne są w realizacji.

Zalety położenia Sosnowca

Aglomeracja Śląska to kluczowy ośrodek gospodarczy kraju, miejsce lokalizacji zakładów produkcyjnych i magazynów wielu krajowych oraz zagranicznych przedsiębiorstw działających w różnych branżach. Będący częścią tej aglomeracji Sosnowiec nie mógł być więc wyjątkiem i również w tym mieście powstało i wciąż powstaje wiele nowoczesnych obiektów magazynowych. To w dużej części obiekty wielkopowierzchniowe należące do największych działających na polskim rynku deweloperów przemysłowych, takich jak Panattoni, Hillwood czy 7R. Niezwykle uniwersalny charakter tego typu obiektów umożliwia prowadzenie zarówno działalności handlowej, jak i produkcyjnej. Magazyny w Sosnowcu zapewniają dostęp do nowoczesnej powierzchni wielkim operatorom logistycznym, firmom handlowym, działającym w branży motoryzacyjnej i wielu innym. Do niewątpliwych atutów lokalizacyjnych Sosnowca zaliczyć należy łatwy dostęp do autostrady A4 i A1 oraz do drogi ekspresowej S1.

Jakie magazyny powstają w Sosnowcu?

Dostępne na wynajem, nowoczesne obiekty magazynowe w Sosnowcu, które można znaleźć na stronie https://warehousemarket.pl/magazyny-sosnowiec to przede wszystkim magazyny wielkopowierzchniowe przystosowane do potrzeb współczesnych odbiorców, wykonane w wysokim standardzie i jakości wyposażenia. Do największych zalet tego typu obiektów należy zaliczyć ich uniwersalność, nowoczesną infrastrukturę energetyczną, sanitarną i teletechniczną, obecność dobrej jakości dróg dojazdowych, parkingów i placów postojowych dla ciężarówek, dostęp do monitoringu i innych rozwiązań technicznych, które mają wpływ na bezpieczeństwo prowadzenia biznesu, a także do zaplecza biurowego i infrastruktury socjalnej.

Śląski rynek magazynowy, którego częścią jest Sosnowiec, wciąż intensywnie się rozwija, dostarczając kolejnym podmiotom nowoczesne powierzchnie do prowadzenia różnych rodzajów działalności gospodarczej, odpowiednie dla logistyki, transportu, handlu i produkcji. Magazyny na wynajem w Sosnowcu gwarantują najwyższy standard wykonania i wyposażenia, tym samym wzbudzają zainteresowanie zarówno firm krajowych, jak i wielkich międzynarodowych koncernów.