gazetasosnowiec.pl

gazetasosnowiec.pl – dom, biznes, zdrowie

zasłony loft
Dom i Wnętrze Lifestyle

Jak wybrać zasłony, które sprawdzą się w lofcie?

Mieszkania w loftach cieszą się niesłabnąca popularnością od lat. Wysokie wnętrza, duże przestrzenie oraz okna, przez które wpada mnóstwo światła sprawiają, że są to mieszkania niesamowite. Jak wybrać zasłony do mieszkania w lofcie?

Idealne zaciemnienie

Mieszkania w loftach charakteryzują się dużymi przestrzeniami oraz oknami, które często sięgają od podłogi do sufitu. Dzięki temu w pomieszczeniu jest dużo światła. Jest ono radosne i jasne.

Warto również pamiętać, że lofty często nie są dzielone na poszczególne pokoje, a strefy wydzielane są wyłącznie za pomocą szklanych ścianek, które pozwalają wydzielić przestrzeń jednocześnie nie niszcząc wrażenia przestronności.

Takie rozwiązania wyglądają pięknie, ale mają również wadę. W sypialni często jest zbyt jasno. Wybierając zasłony loft, należy zadbać nie tylko o estetykę, ale przede wszystkim o idealne warunki do odpoczynku.

Zasłony loft blackout wykonane są z materiału, który gwarantuje całkowite zaciemnienie pokoju. Dzięki temu nadmiar słońca czy uliczne latarnie przestają być uciążliwe. Dodatkowo chronią pokój przed hałasem oraz nadmiernym nagrzewaniem się.

Wybierając zasłony loft, nie można zapomnieć o ochronie przed czujnym okiem sąsiadów. Jest to niezmiernie ważne, gdy budynki stoją blisko siebie, a sąsiedzi mają szansę zaglądać nam w okna. Duże okna sprawiają, że jest to wyjątkowo łatwe. Warto również przed tym zapewnić sobie ochronę.

Jak wybrać kolor?

Zasłony loft najczęściej wybierane są w stonowanych barwach. Dlaczego? W loftowych mieszkaniach króluje prostota i minimalizm. Meble są starannie dobrane, ale nie jest ich dużo. Ważne jest w aranżowaniu mieszkania, by zachować umiar i nie zagracać przestrzeni.

Zasłony loft również muszą współgrać z tym trendem. Najczęściej wybierane są kolory szare, białe lub czarne. Są to barwy, które idealnie korespondują z kolorami dominującymi w loftowych wnętrzach.

Czerwona cegła na ścianie oraz drewniana podłoga idealnie komponują się z odcieniami szarości. Zasłony loft, które delikatnie spływają po bokach okna dodają elegancji i klasy pomieszczeniu. Czarne zasłony są niezwykle ekskluzywne. Sprawiają, że pokój staje się wyjątkowy i niebanalny. Takie zasłony idealnie komponują się z czarną sofą czy krzesłami w jadalni. Zasłony loft białe rozjaśnią wnętrze, w którym dominują czarne meble. Ich jasny kolor pozwoli oswoić przestrzeń.

Wybierając zasłony do mieszkania urządzonego w stylu loftowym należy unikać tkanin barwnych, we wzory i charakterystyczne printy. Nie jest to styl, który będzie współgrał ze stonowana stylistyką wnętrza.