gazetasosnowiec.pl

gazetasosnowiec.pl – dom, biznes, zdrowie

Sekret zapachu drzewa sandałowego
Lifestyle

Sekret zapachu drzewa sandałowego w męskich perfumach

Obok zapachu drzewa sandałowego nie sposób przejść obojętnie. Woda toaletowa, woda perfumowana czy perfumy męskie z dodatkiem drzewa sandałowego zachęcają swoim orientalnym bukietem i głębią. Panowie wybierają zapachy z tym składnikiem z uwagi na zdecydowaną, bardzo kremową projekcję nut zapachowych, jak i rozgrzewające właściwości olejków eterycznych – zwłaszcza w przypadku perfum zimowych. Jeżeli szukamy zaskakującego, niebanalnego, a przy tym klasycznego w odbiorze zapachu to perfumy męskie o zapachu drzewa sandałowego dostępne na Perfumy.pl powinny dołączyć do listy naszych zakupów. Na czym polega fenomen tego zapachu? Jakie są jego właściwości? Odpowiedź znajduje się poniżej!

Drzewo sandałowe – czym jest?

Sandałowiec występuje wyłącznie w wybranych częściach świata. Rośnie m.in. w regionach nizinnych Azji Południowo-wschodniej, Australii, jak i na wyspach Oceanu Spokojnego. Zaliczana jest do wiecznie zielonych roślin. Zależnie od odmiany może być krzewem albo drzewem. Ciekawostkę stanowi fakt, iż jest to roślina pasożytnicza, gdyż wartości odżywcze jak wodę czy sole mineralne czerpie z korzeni położonych blisko niej roślin.

Uzyskiwany z sandałowca olejek otrzymuje się ze środka pnia dojrzałego już drzewa w wieku 60 do 80 lat. Najcenniejsza odmiana drzewa sandałowego uprawiana jest w Indiach. Tamtejsze drewno ma barwę intensywnej czerwieni. Wysokiej jakości olejek wytwarzany jest w dystrykcie indyjskim Mysore oraz stanie Tamil Nadu. To właśnie na terenie Indii wytwarzane jest 90% olejku sandałowego stosowanego na świecie.

Ciekawostkę stanowi fakt, iż drzewo sandałowe w większości regionów, gdzie rośnie, jest pod ochroną. Nie wolno ścinać tej rośliny, nawet rosnącej na terenie prywatnym – dopóki nie osiągnie ona wieku 30 lat. To wyłącznie dowód na to, jak z unikalną i cenną rośliną mamy do czynienia. Nie powinno zatem dziwić, iż drzewo sandałowe nie jest zaliczane do tanich surowców i pożądane jest w obrębie całego świata.

Zapach i właściwości drzewa sandałowego

Olejek z drzewa sandałowego wykorzystuje się do tworzenia licznych znamienitych kompozycji zapachowych. Jak więc pachnie olejek z drzewa sandałowego? To balsamiczno-drzewny aromat z dodatkiem delikatnej słodyczy. Może przedłużyć trwałość innego typu nut zapachowych i z tego względu wykorzystuje się go często w roli akordu bazowego. W perfumach dla mężczyzn nierzadko bywa przewodnim tematem kompozycji. Perfumy, wody toaletowe czy wody perfumowane z jego dodatkiem są bardzo wyraziste.