gazetasosnowiec.pl

gazetasosnowiec.pl – dom, biznes, zdrowie

Internet światłowodowy w Sosnowcu
Internet

Internet światłowodowy w Sosnowcu – jakiego dostawcę wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Nadszedł dzień, w którym nareszcie chcesz podjąć decyzję o przyłączeniu swojego domu czy mieszkania do Internetu światłowodowego? Możemy tylko przyklasnąć temu pomysłowi. Internet światłowodowy jest bezapelacyjnie najlepszym rozwiązaniem pod względem parametrów użytkowych, stabilności, niezawodności oraz ponoszonych kosztów. Grunt to wybrać odpowiedniego dostawcę usługi. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę analizując oferty poszczególnych firm dostarczających Internet światłowodowy w Sosnowcu.

Parametry usługi w relacji do ceny

Internet światłowodowy musi być szybki, stabilny i niezawodny. O ile dwa ostatnie kryteria trudno jest ocenić na etapie analizowania oferty konkretnego dostawcy, o tyle każdy jest w stanie upewnić się, że dana propozycja jest korzystna.

Świadczy o tym bardzo wysoka gwarantowana prędkość Internetu (download i upload) w relacji do ceny usługi. Oczywiście do normalnego użytku nie jest Ci potrzebny Internet o prędkości większej niż 300-600 Mb/s, natomiast jeśli w zbliżonej cenie możesz mieć szybszą sieć, to warto postawić właśnie na tę korzystniejszą ofertę.

Rada

Do komfortowego korzystania z Internetu, w tym oglądania filmów i seriali online w jakości 4K, w zupełności wystarczy prędkość na poziomie 100 Mb/s. Ważniejsza jest natomiast stabilność połączenia, stąd zawsze wyborem numer jeden powinien być Internet światłowodowy.

Internet w pakiecie z telewizją

Oczywiście nie każdy będzie zainteresowany usługą pakietową, jednak jeśli rozważasz zakup zarówno Internetu światłowodowego, jak i telewizji, to idealnie będzie wybrać ofertę od jednego dostawcy. Sprawdź szczegóły takiej usługi, zwłaszcza pod kątem deklarowanej prędkości Internetu oraz liczby kanałów i ich jakości (nie zawsze duża liczba programów świadczy o opłacalności danej oferty).

Sprawdź, czy dostawca oferuje Internet symetryczny

Internet symetryczny to technologia, o której wiele osób nadal nie słyszało. Pisząc w dużym skrócie: polega ona na tym, że prędkość pobierania (download) i wysyłania (upload) danych jest taka sama. Jakie niesie to korzyści?

Przede wszystkim Internet symetryczny gwarantuje bardzo szybkie wysyłanie plików na zewnętrzny serwer, co przyda się podczas pracy zdalnej, prowadzenia wideokonferencji czy załączania dużych plików do wiadomości e-mail.

Więcej o Internecie symetrycznym przeczytasz w artykułach na stronie https://www.dg-net.pl/poradnik/.

Poszukaj opinii o konkretnym dostawcy

Jeśli masz już ciekawą ofertę na Internet światłowodowy, która odpowiada Ci pod względem deklarowanych parametrów i ceny, to kolejnym krokiem powinno być sprawdzenie dostawcy. Poczytaj opinie na jego temat w Internecie, podpytaj również sąsiadów, czy rekomendują usługę danej firmy.

Często jest niestety tak, że prawdziwa jakość świadczonej usługi wychodzi na jaw w momencie np. awarii czy innych problemów technicznych. Od tego, jak szybko i skutecznie reaguje dostawca, zależy opinia na jego temat, dlatego nie bagatelizuj tego etapu wyboru usługi Internetu światłowodowego w Sosnowcu.

Lokalny dostawca? To może być strzał w dziesiątkę

Wiele osób niejako automatycznie kieruje swoje zapytanie do największych, ogólnopolskich dostawców Internetu. Jest to zrozumiałe biorąc pod uwagę agresywne działania marketingowe i silną pozycję tych firm.

Z drugiej strony warto zdawać sobie sprawę z tego, że w relacji z takim gigantem klient zawsze stoi na gorszej pozycji, co może przynieść przykre konsekwencje w momencie np. składania reklamacji czy żądania szybkiego usunięcia awarii.

Doświadczenie uczy, że o wiele bardziej proklienckie podejście prezentują lokalni dostawy Internetu, którzy muszą się podwójnie starać, aby pozyskiwać zamówienia na swoją usługę.

Szczególnie dobrze ocenianym i tym samym rekomendowanym przez nas dostawcą Internetu światłowodowego w Sosnowcu jest DG-NET. Odwiedź stronę firmy (https://www.dg-net.pl/), sprawdź, czy jesteś w zasięgu usługi, a następnie umów się na niezobowiązującą wizytę techników, którzy określą warunku przyłączenia Twojego adresu do światłowodu.