Internet na dobre zagościł w naszym życiu. To tutaj szukamy informacji na różne tematy. Oczywiste jest to, że każda firma ma przynajmniej wizytówkę internetową. Jednak coraz więcej osób prywatnych myśli o zaistnieniu w sieci i to nie tylko w mediach społecznościowych.
Do czego może przydać się strona www?
Niektórzy mają jakieś hobby i i chcieliby się nim podzielić. Piszą, fotografują, praktykują różnego rodzaju rękodzieło, szydełkują lub podróżują. Strona www to dobry pomysł na pokazanie efektów swojej pracy. To dodatkowa przyjemność, która umila codzienność.
Czy jednak za stronę trzeba koniecznie płacić? Czy koniecznie należy znać któryś z kodów niezbędnych do tworzenia stron www, a używanych przez specjalistów? Na obydwa pytania odpowiedź brzmi: nie!
Jak poszukać rozwiązania dla siebie?
Darmowa strona internetowa jest jak najbardziej możliwa do stworzenia. I nie trzeba też korzystać z pomocy osoby, która by ją stworzyła. Dlaczego? Bo najczęściej w takich przypadkach jest dostępny darmowy kreator do tworzenia stron. Wystarczy umieć posługiwać się myszką, aby zdecydować jaki element strony ma być w konkretnym jej miejscu. To daje sporo możliwości, które można zrealizować we własnym zakresie w dość niedługim czasie.
Czy darmowa strona ma sens?
Wiele osób podkreśla, że to co za darmo – w przypadku stron internetowych – nie jest z pewnych względów wartościowe. Dlaczego? Bo nie jest się „u siebie”, a nazwa strony zazwyczaj zawiera domenę narzuconą przez firmę, która zaoferowała miejsce na stronę, czyli tzw. hosting.
Trzeba jednak pamiętać, że są sytuacje, kiedy darmowa strona internetowa ma jak najbardziej sens. Np. kiedy chodzi o stronę prywatną albo pierwszą witrynę w sieci oraz nabycie pierwszych umiejętności związanych ze stworzeniem takiego miejsca. To bezcenne zaplecze na przyszłość, jeśli chodzi o zaistnienie w Internecie.
Co można otrzymać i zrobić za darmo?
Użytkownik otrzymuje zazwyczaj 1-2 GB na swoje materiały, mające tworzyć stronę, tj. teksty i zdjęcia. Do wyboru ma najczęściej kilka motywów, różnych pod względem kolorystyki, kroju czcionki, czy możliwości rozplanowania treści.
Czasem można podłączyć domenę wykupioną w innej firmie, jednak nie ma konieczności poniesienia takiego wydatku. Adres strony może zostać podpięty do domeny firmy, która daje użytkownikom darmowe miejsce na stronie. Może wiec on mieć następującą postać: nazwa użytkownika. nazwagospodarza.com.
Stworzenie takiej strony – przynajmniej jej podstaw – zajmuje do kilkudziesięciu minut, a użytkownik jest przeprowadzany przez kreator krok po kroku przez cały proces..