gazetasosnowiec.pl

gazetasosnowiec.pl – dom, biznes, zdrowie

jaki otworzyć biznes
Lifestyle Praca

Jaki otworzyć biznes prowadzony z domu, aby nie odczuwać negatywnych skutków kryzysu?

W czasach kryzysu i wszechobecnego zamieszania nadal rodzi się w Polsce wiele nowych biznesów, a ogromną popularnością cieszą się te formy działalności, które można prowadzić całkowicie z domu, dzięki czemu nowo powstała firma będzie w dużym stopniu odporna na skutki kryzysu, co w połączeniu z przysługującymi wielu nowym przedsiębiorcom ulgami sprawia, że takie biznesy to doskonały pomysł.

Jakie rodzaje biznesów można prowadzić z domu?

Osoby zastanawiające się nad tym, jaki otworzyć biznes, by mieć możliwość działania z domowego zacisza, często nie są świadome ogromu możliwości, które przed nimi stoją, a które daje nowoczesna technologia.

Zarabianie przez Internet już dawno przestało być traktowane przez większość społeczeństwa podejrzliwie, a tematyka ta stała się w ostatnim czasie niezwykle modna, co widać, gdyż w Polsce ma wręcz miejsce eksplozja jednoosobowych firm, które działają jedynie zdalnie.

Jednym z najpopularniejszych obszarów, które dają możliwość pracy wyłączne zdalnej, jest marketing i wszystkie profesje z nim związane. Popyt na rozmaite usługi marketingowe i okołomarketingowe nie tylko nie zmalał w dobie kryzysu, lecz wręcz wielokrotnie się powiększył.

Obserwuje się ogromne zapotrzebowanie na pisanie tekstów na zlecenie, przygotowywanie różnego rodzaju grafik, formatowanie tekstów, obróbkę zdjęć i wideo i wiele innych usług. Wzrosło też zapotrzebowanie na rozmaite tłumaczenia i prace edytorskie.

Wiele osób w dobie kryzysu zaczęło nauczać zdalnie, a te, które do tej pory pracowały w branżach, które najbardziej ucierpiały przez ich regularne zamykanie, znalazły nowe sposoby przekazywania swojej wiedzy i doświadczenia, prowadząc kursy online, czy treningi online.

Niskie nakłady finansowe – jedna z największych zalet zdalnej pracy

Kiedy już wiadomo, jaki otworzyć biznes, by prowadzić go z domu, można przejść do oszacowania potrzebnych na start środków, a te są często bardzo niskie lub wręcz zerowe, nie licząc składki ZUS, która jednak na początku działalności jest bardzo niska, jeżeli dana osoba nie prowadziła wcześniej działalności lub nie prowadziła jej w ciągu ostatnich pięciu lat.

Osoby takie są bowiem objęte Ulgą na Start, a w przypadku prowadzenia biznesu z domu inne koszty często w ogóle nie występują, chociaż z wszystko zależy od branży i typu usług.

Pisanie na zlecenie można rozpocząć bez żadnych inwestycji, gdyż nie trzeba inwestować w żadne płatne rozwiązania, a komputer posiada dziś każdy. Również i tworzenie grafiki często nie wymaga kupna specjalistycznego sprzętu, gdyż grafika to pojęcie szerokie, a do wielu jej typów wystarczy dość prosty komputer i zwyczajny, nieprofesjonalny monitor.

W przypadku pracy zdalnej potrzebna jest jednak zazwyczaj strona internetowa i blog, chociaż wiele osób skutecznie pozyskuje zlecenia na portalach dla freelancerów i na portalach ogłoszeniowych często przez lata nie budując własnej strony, gdyż nie odczuwają takiej potrzeby. Jeżeli się jednak na to decydują, to koszt zbudowania prostej strony i hostingu jest dziś naprawdę niewielki i każdy może sobie na to pozwolić bez żadnych wyrzeczeń.